Acum este Joi Mai 16, 2024 3:20 am

Articole Nikonisti.ro

L 100

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Re: L 100

Mesajde mika18_02 » Mie Feb 08, 2012 7:19 pm

Buna ziua! Sunt posesor L100 de... 3 ani cred. Am facut mii de poze pana acum cu el. Am citit si eu ce zice lumea pe aici de programe si alte alea. Eu folosesc acumulatori de cand l-am luat. Prima taca am luat-o la 2 zile dupa ce l-am cumparat pt ca eram in cncediu si m-a lasat cand imi era lumea mai draga. Aveam la mine acumulatori reincarcati in dimineata aceea dar nu i-a primit. apoi am citit manualul si am avut aceeasi stupoare ca toata lumea. dar m-am "pliat" ca sa zic asa pe fitele aparatului. incarc acumulatorii cu 3 ore inainte sa plec de acasa si stiu ca ma tine o zi intreaga ORICAT de mult l-as solicita. apoi a doua zi daca am nevoie de el din nou reiau povestea. daca pun in el acumulatori incarcati cu o zi inainte sau chiar si cu cateva ore inainte nu merg. Nu inteleg de ce! merg doar daca ii iau direct din incarcator si ii pun in aparat. e enervant, e adevarat dar am dat 10 mil pe el si... nu ma tine buzunarul sa iau altul. mi-e cam teama sa instalez ce ziceti voi sa nu-l stric. si asta doar ca sa imi arate adevarata capacitate a bateriilor? sau ca sa pot purta in gentuta acumulatori de rezerva si sa-i poat folosi la nevoie? nu am inteles de la nimeni asta. Poate ma lamureste si pe mine cineva, va rog!!!!!
Pana la urma eu folosesc acumulatori pe care ii reincarc cand stiu ca am nevoie de ei. e aiurea cand se iveste ceva urgent si nu ma pot folosi de aparat pt ca trebuie sa reincarc mai intai. dar atunci folosesc telefonul mobil pt poze si... ma conformez. poate imi raspunde si mie cineva: ce beneficii imi aduce acel program? mai sunt si altii ca mine care pot folosi acumulatori doar daca ii iau direct de la incarcator de la sursa de curent? astept rasp voastre. multumiri anticipate
mika18_02
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 08, 2012 6:12 pm

Re: L 100

Mesajde berec » Mie Feb 22, 2012 10:05 am

Eu am facut update de firmware si nu mai am aceasta problema. Gasesti update-ul pe siteul nikon.
berec
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Ian 15, 2012 6:14 pm

Anterior

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator