Acum este Dum Mai 19, 2024 7:50 am

Articole Nikonisti.ro

Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde bogdanmb » Sâm Mai 09, 2009 8:59 pm

... asta e... cei din provincie nu au ce face... decat sa ofteze, si sa spere ca pe viitor poate vor participa si ei...
pana atunci eu ma bucur pentru voi... ;)...
bogdanmb
 
Mesaje: 54
Membru din: Lun Mar 02, 2009 2:20 pm
Localitate: Timisoara

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde aditzuBA » Sâm Mai 09, 2009 9:13 pm

o atmosfera extraordinara....felicitari pt idee & organizare.
s-au asociat fete cu id`uri............am cunoscut si "" adminul "" :twisted:
eu unul am fost placut impresionat (chiar prea placut ....pt bugetul familiei ) de noul 10-24

cosminprund scrie:Sper sa puneti aici o poza facuta cu 10-24 la 10mm, eventual de linga automatul de cafea :)

......am pazit eu si cu soulwise automatul de cafea :D ...si la cererea dvs, 10 mm DX, fara pretentii artistice va rog...
Imagine
http://www.flickr.com/photos/adibunea/

my lucky numbers : 90/16/85/900
aditzuBA
 
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde cosminprund » Sâm Mai 09, 2009 10:43 pm

Yeiii - multumesc de poza, imi place si mie 10mm. Poza are toate elementele pe care le doream intr-o poza la 10mm si e mai buna decit toate pozele artistice pe care le-am gasit gacute la 10mm, e bine ca nu e artistica!

Acolo era automatul de cafea?
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde devland » Sâm Mai 09, 2009 11:08 pm

A fost frumos. Si da, am fost acolo. :)
Unele amintiri, in ordine:

vedeta tacuta
Imagine
cookies!
Imagine
cel mai pozat subiect: tavanul de sticla
Imagine
fotograful fotografiat
Imagine
singurul canon prezent
Imagine
dulapul cu fursecuri?!
Imagine
salutam picatura din pahar
Imagine
si snurul din perete
Imagine
efectul comic nu a fost intentionat
Imagine
la plecare
Imagine
Closer to home with every step away from it.

>>> devana, questmark <<<
Avatar utilizator
devland
 
Mesaje: 198
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:07 pm
Localitate: on a starship

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Dinu Lazar » Dum Mai 10, 2009 12:56 pm

Fara indoiala, atmosfera a fost grozava si a fost o intilnire care s-a bucurat de o gazduire generoasa si utila forumistilor. Desi am stat mai putin, cred ca senzatia generala a fost pozitiva sua foarte pozitiva.
Pentru intilnirile viitoare... mi-ar place daca lumea ar veni cu portofolii, daca s-ar discuta si probleme legate de imagine, si daca am face o lista de probleme la inceput care sa fie dezbatute... adica daca ar fi ca o sedinta a unui club organizat cu oameni care stiu ce vor. Sigur, nici nu s-a cunoscut lumea, si au fost niste lucruri extrem de pozitive, prezentarea obiectivelor, aparatului, monitorului, a obiectivelor de la F64; dar o astfel de intilnire mi se pare ca poate si mai mult sa dinamizeze si sa fie mai aproape de ideea unui fotoclub, la urma urmei. Conteaza si fotografiile.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde soulwise » Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

aditzuBA scrie:o atmosfera extraordinara....felicitari pt idee & organizare.
s-au asociat fete cu id`uri............am cunoscut si "" adminul "" :twisted:
eu unul am fost placut impresionat (chiar prea placut ....pt bugetul familiei ) de noul 10-24

cosminprund scrie:Sper sa puneti aici o poza facuta cu 10-24 la 10mm, eventual de linga automatul de cafea :)

......am pazit eu si cu soulwise automatul de cafea :D ...si la cererea dvs, 10 mm DX, fara pretentii artistice va rog...
Imagine



Ma bucur ca am putut ajunge si la aceasta intalnire . Ma bucur ca am avut placerea de a sta de vorba cu niste oameni la fel ca mine , pasionati de fotografie . Multumiri organizatorilor , magazinului F 64 pentru spatiul in care s-a desfasurat intalnirea noastra pentru a doua oara , product manager-ului Nikon din partea SKIN Romania , si nu in ultimul rand domnilor Radu Grozescu , Dan Pop , Dinu Lazar care , ca de obicei stateau tuturor la dispozitie cu sfaturile si experienta dumnealor .
Atmosfera relaxata , discutii foarte placute si o atmosfera per total destinsa . Ma bucur ca initiativele de acest fel iau avant in cadrul comunitatii de nikonisti din Bucuresti .
Am cunoscut oameni deosebiti (salutari colegului forumist aditzuBA ), chiar si pe simpaticul nostru Admin ( baiat de treaba va zic eu ) , am discutat vrute si nevrute cu multi dintre cei prezenti si pot declara cu mana pe inima ca intalnirea ( cu un aer destul de oficial ) de prezentare a unui produs nou pe piata a fost de fapt o mare gura de aer proaspat pentru mine din punct de vedere intelectual .
Gasesc de cuviinta sa incep demersurile pentru urmatoarea intalnire a nikonistilor din Bucuresti , avem totusi atat de multe de discutat ...
Un ultim cuvant , multumeesc tututror ca au fost acolo si ma scuzati voi cei carora nu am gasit minutele necesare sa ii salut la plecare insa orele au zburat atat de trepede incat m-am trezit impins de la spate de catre nevoie sa plec ca o furtuna catre alte zari .

@ domnule Dinu Lazar

Sunt absolut sigur ca , daca nu ar fi fost vorba despre lansarea aparatului D5000 foarte multi dintre noi am fi gasit o multitudine de intrebari sa va adresam . La prima intalnire l-am asaltat personal pe domnul Grozescu cu o intreaga baterie de intrebari la care dansul mi-a raspuns cat se poate de complet si datorita carora fotografia mea de produs este mai buna in ziua de azi .
Sunt convins ca , la urmatoarea intalnire vom gasi n subiecte care de abea astepta sa fie abordate .

Cu respect pentru toti cei care formeaza comuniatea nikonistilor , prezenti sau nu la acest eveniment .
M.
D90+ Grip / 50mm f/1.8D + 16-85 VR +70-300 VR / 2 x SB 600 + softbox & stand / Trepied & Rucsac
[size=85]http://www.flickr.com/photos/soulwise/
Avatar utilizator
soulwise
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Feb 10, 2009 11:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Sajuuk » Dum Mai 10, 2009 7:46 pm

Salutari soulwise. :). Daca e vorba de o noua intalnire a nikonistilor din Bucuresti ... cum zic americanii: count me in! :) . [Doamne ce fata am la 10 mm :lol: ].
Iar ideea domnului Dinu Lazar mi se pare foarte buna. Am putea veni fiecare cu cateva fotografii macar pe un card de memorie sau usb stick de vreme ce este destul de greu sa trecem fotografiile pe hartie. Ramane insa problema vizualizarii lor.

Andrei
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde 7eventy8 » Dum Mai 10, 2009 10:20 pm

Salutare Natziune de nikonisti,

Imi pare bine ca am fost prezent la aceasta intalnire, cu atat mai mult cu cat au fost prezenti domnii Grozescu, Dan Pop si Dinu Lazar. Am avut ocazia sa schimb cateva impresii cu dansii.
Foarte buna ideea dnului Lazar: un portofoliu personal pentru data viitoare.
Multumim f64 si Nikon Romania.
Am atasat cateva poze...

Atentie se trage
Imagine

Imagine

Toata lumea
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Foc, foooc !!!....si nimeni nu a sarit in ajutor.
Poza asta e ... de dragul fotografiei spontane. Sper sa nu se supere dnul Dinu Lazar pe mine.
Imagine
Avatar utilizator
7eventy8
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mar 04, 2009 2:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde Dinu Lazar » Lun Mai 11, 2009 8:11 am

E o serie de imagini care arata foarte bine ce a fost - o zi foarte frumoasa. Pun si eu o poza la http://www.fotografu.ro/1.jpg - e cu 14 mm, scuzati deformarile, asta este. Si nu e editata de loc, numai cropuita. Scuze.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Discuţii pe teme fotografice - Terasa F64, Sâmbătă 9 mai

Mesajde admin » Lun Mai 11, 2009 9:48 am

Dragi prieteni,

As dori sa multumesc tutoror celor prezenti la intalnirea de sambata de la F64. Multumiri speciale domnului Radu Grozescu pentru ca a fost motorul acestei intalniri. Sper sa ne vedem din ce in ce mai multi si din ce in ce mai des de acum inainte. Din nou, multumiri tuturor.
Fişiere ataşate
 _PET5705.jpg
 _PET5712.jpg
 _PET5717.jpg
 _PET5722.jpg
 _PET5726.jpg
 _PET5734.jpg
 _PET5738.jpg
 _PET5743.jpg
 _PET5752.jpg
 _PET5756.jpg
 _PET5763.jpg
 _PET5764.jpg
 _PET5765.jpg
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori