Acum este Sâm Apr 27, 2024 2:25 pm

Articole Nikonisti.ro

Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Cand? Unde? In ce fel?

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar gratuit, 19 sept.

Mesajde Barbu Mateescu » Lun Sep 14, 2009 11:26 am

In acest moment sunt inscrise 30 de persoane la intalnire; la limita ar fi "operatiunea autobuzul", incape toata lumea... daca se face inghesuiala ca la mineri.
Ce alternative propuneti pentru a da sanse egale tuturor doritorilor? Subliniez ca ordinea inscrierii ar fi ultima optiune, deoarece ar lipsi de sanse utilizatorii Nikon ce nu frecventeaza acest forum.

In alta ordine de idei: va exista o a doua runda pe data de 3 octombrie, desfasurata prin amabilitatea d-lui Radu Grozescu. Cei ce nu vor putea veni pe 19 septembrie sunt automat reprogramati la a doua runda, daca vor fi in continuare interesati.
Barbu Mateescu
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 31, 2009 10:08 am

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar gratuit, 19 sept.

Mesajde Dan Pop » Lun Sep 14, 2009 1:47 pm

Barbu Mateescu scrie:Ce alternative propuneti pentru a da sanse egale tuturor doritorilor? Subliniez ca ordinea inscrierii ar fi ultima optiune, deoarece ar lipsi de sanse utilizatorii Nikon ce nu frecventeaza acest forum.

Iar eu reamintesc ca seminarul a fost mai intii mediatizat pe site-ul F64 si abia dupa aceea pe forum: primul post din acest thread contine un link catre f64.
Barbu Mateescu scrie:In alta ordine de idei: va exista o a doua runda pe data de 3 octombrie, desfasurata prin amabilitatea d-lui Radu Grozescu. Cei ce nu vor putea veni pe 19 septembrie sunt automat reprogramati la a doua runda, daca vor fi in continuare interesati.

Pai atunci e simplu: se grupeaza toti forumistii in una din runde si toti outsiderii in cealalta. In acest fel, seminarul devine si intilnire a nikonistilor, pentru ca totul a plecat de la o planuita intilnire a nikonistilor unde dl. Grozescu s-a oferit sa faca o prezentare a sistemului Nikon CLS.

Pentru implementare, pentru ca nu e intotdeauna simplu de stiut care din aplicanti sint si forumisti, cei din urma si-ar putea reconfirma inscrierea chiar in acest thread.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde Sabina » Lun Sep 14, 2009 2:31 pm

O mică notă - am editat titlul topicului, am adăugat cele două date, iar din cauza dimensiunii limitate, n-a mai încăput şi partea cu "seminar gratuit". El rămâne totuşi la fel :)
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde George21 » Lun Sep 14, 2009 2:47 pm

ma inscriu si eu pe 3 octombrie
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde mishu_b » Lun Sep 14, 2009 3:11 pm

vreau si eu sa particip pe 3 Oct.

multumesc
mishu_b
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 19, 2009 1:24 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde mishu_b » Lun Sep 14, 2009 3:12 pm

vreau si eu sa particip pe 3 Oct.

multumesc
mishu_b
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 19, 2009 1:24 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde cosminprund » Lun Sep 14, 2009 3:17 pm

Inscrierile se fac aici sau pe sit-ul f64? Vreau si eu sa vin pe 3 octombrie, si sper sa vad cit mai multi forumisti in persoana :)
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde gabonu » Lun Sep 14, 2009 3:42 pm

M-am inscris deja pe f64. Daca mai este nevoie, confirm pentru 19 septembrie.
Nikon Z6II, 28-75/2.8
on FTZ adapter: Nikkor AF-S 16-80/2.8-4 VR, Nikkor AF-S 50/1.4 VR, Nikkor AF-S 70-200/2.8G VR, Nikon SB-700
Avatar utilizator
gabonu
 
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 09, 2009 12:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar - 19 sept, 3 oct

Mesajde petrescu flory » Lun Sep 14, 2009 4:12 pm

Si eu confirm tot pentru 19 septembrie
petrescu flory
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Mai 17, 2009 2:43 pm

Re: Sistemul de iluminare Nikon CLS - seminar gratuit, 19 sept.

Mesajde vid313 » Lun Sep 14, 2009 6:33 pm

Dan Pop scrie:Pai atunci e simplu: se grupeaza toti forumistii in una din runde si toti outsiderii in cealalta. In acest fel, seminarul devine si intilnire a nikonistilor, pentru ca totul a plecat de la o planuita intilnire a nikonistilor unde dl. Grozescu s-a oferit sa faca o prezentare a sistemului Nikon CLS.

Pentru implementare, pentru ca nu e intotdeauna simplu de stiut care din aplicanti sint si forumisti, cei din urma si-ar putea reconfirma inscrierea chiar in acest thread.


Si mie mi se pare o idee foarte buna si usor de pus in practica avand in vedere ca pana acum, la fiecare intalnire, am avut loc toti forumisti pe terasa la F64.
Deci ar putea sa fie prima intalnire, cea din 19 septembrie, pentru noi forumistii iar urmatoarea pentru alti doritori.
Acum totul depinde de organizatori iar noi nu putem impune nimic, in cel mai bun caz venim cu un sfat care poate fi luat sau nu in considerare.

De asemenea in cazul in care marea majoritate a forumistilor nu "au prins" un loc la acest seminar putem propune o intalnire in alta locatie. Asta in cazul in care vom stii in timp util daca suntem sau nu acceptati.
Avatar utilizator
vid313
 
Mesaje: 256
Membru din: Mie Mar 04, 2009 4:55 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori

cron