Acum este Dum Mai 12, 2024 5:02 pm

Articole Nikonisti.ro

Fotogenica

Diverse despre Nikon

Re: Fotogenica

Mesajde vikon » Dum Mai 31, 2009 3:31 pm

Dinu Lazar scrie:Fotogenica - un moment grozav si pentru nikonisti.

http://fotogenica.ro/




Asa este Dl. Dinu Lazar, Nikon ne-a oferit aceasta ocazie minunata de a fi alaturi si de a invata de la cei mai experimentati fotografi autohtoni, la un pret mai mult decat decent.
Sunt fericit ca fac parte din cei 16 norocosi.
vikon
 
Mesaje: 93
Membru din: Dum Apr 19, 2009 12:14 am

Re: Fotogenica

Mesajde Cosmin Gheorghita » Dum Mai 31, 2009 7:16 pm

Chestia e ca eu m-as inscrie la cat mai multe workshop-uri, dar habar n-am la cate se poate maxim.... Nu e specificat nicaieri (cel putin nu am vazut eu), deocamdata am optat pt dl. Lazar si dl. Vîrlan, dar m-as duce la toate (bine, mai putin la cel cu fotografia montana, sunt un lenes :) ) Oare unde pot obtine un raspuns la intrebarea mea? La cate ma pot inscrie??
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Fotogenica

Mesajde Dan Pop » Dum Mai 31, 2009 11:48 pm

cosminphotog scrie:Chestia e ca eu m-as inscrie la cat mai multe workshop-uri, dar habar n-am la cate se poate maxim.... Nu e specificat nicaieri (cel putin nu am vazut eu), deocamdata am optat pt dl. Lazar si dl. Vîrlan, dar m-as duce la toate (bine, mai putin la cel cu fotografia montana, sunt un lenes :) ) Oare unde pot obtine un raspuns la intrebarea mea? La cate ma pot inscrie??

Daca nu ai un gadget precum cel al Hermionei din "Harry Potter" vol. 3, legile fizicii si ale logicii iti limiteaza participarea la doua workshop-uri, unul in intervalul 10.00-14.00, celalalt in intervalul 15.30-19.30 :twisted:

Scrie, de altfel si la http://fotogenica.ro/program/:
In intervalul 15.30 - 19.30 vor avea loc workshop-uri cu aceleasi teme ca si dimineata, pentru a da posilibiltatea invitatilor de a participa la doua teme diferite.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Fotogenica

Mesajde Dinu Lazar » Lun Iun 01, 2009 1:17 am

Oare unde pot obtine un raspuns la intrebarea mea? La cate ma pot inscrie??


La oricite, nu e nici o problema.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fotogenica

Mesajde Cosmin Gheorghita » Lun Iun 01, 2009 7:10 am

Ultimele doua posturi ma baga intr-o ceata si mai profunda. Avand in vedere gradul mare de interes al tuturor temelor abordate (mai putin cea cu alergatul pe munti), chiar mi se par toate obligatorii. Dilema lui peste...
Intr-adevar, cum zice dl.Pop, s-ar deduce din text un maxim de 2 teme, tocmai de aceea m-am inscris la doua, dar nu e specificat CLAR ca e numarul maxim. Offfff.... :((((((( HELP!
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Fotogenica

Mesajde Dinu Lazar » Lun Iun 01, 2009 8:36 am

Mie mi se pare normal ca in limita locurilor oricine sa se poata inscrie de ori de cite ori la orice seminar, chiar si la acelasi de doua ori daca asa vrea muschii lui.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fotogenica

Mesajde cosminprund » Lun Iun 01, 2009 8:38 am

De acord, dar daca sunt 2 serii distincte de workshop-uri, prima serie dimineata, a doua serie dupa amiaza si asta-i tot, cum poti ajunge la 3 workshop-uri fara sa pleci in mijlocul unei prezentari si sa te infiintezi in alta parte tot la mijlocul prezentarii?
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: Fotogenica

Mesajde mandea » Lun Iun 01, 2009 9:48 am

@cosminphotog:
nu intra in capcana intinsa de Dl. Lazar..
Dumnealui v-a raspuns la intrebarea "La cate workshop-uri ma pot inscrie?" si are dreptate: la oricate..
Insa la cate vei putea fi prezent? aici numai Dl. Pop si solutia salvatoare a domnisoarei Hermiona va poate ajuta..
:)
I feel like I'm Han Solo, and you're Chewie, and she's Ben Kenobi, and we're in that fucked-up bar.
Avatar utilizator
mandea
 
Mesaje: 362
Membru din: Mar Feb 03, 2009 12:44 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fotogenica

Mesajde Cosmin Gheorghita » Lun Iun 01, 2009 10:39 am

eh....mai in gluma, mai in serios, avand in vedere calibrul lectorilor si temele alese, e fffffffffff greu de ales. Eu am luat-o ca pe un fapt implinit ca e voie max 2, asa se deduce si de pe site, dar mi se rupe sufletul...... daca ar fi cumva decalate....dar adevarul e ca si-asa timpul alocat pentru imensitatea temelor este mic, deci nu vad cum s-ar mai putea rupe. Of, vroiam sa fie o bucurie, nu o dilema.. CE NE-ATI FACUT? :)
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Fotogenica

Mesajde cosminprund » Lun Iun 01, 2009 10:53 am

Parafrazez un comentariu facut la adresa festivalului de teatru de la Sibiu: "Mai bine sa stii ca pierzi ceva decit sa nu ai de unde alege". Eu imi pun o alta problema, a fost nevoie de o promotie Nikon sa se mai umple 16 locuri - asta in ciuda calibrului si calitatii prezentarilor. Sper sa nu se lase cu o dezamagire (pentru organizatori) si sa fie ultima editie...
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii libere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron