Acum este Vin Mai 17, 2024 5:10 am

Articole Nikonisti.ro

Tema lunii aprilie - 1 Aprilie: Zâmbiţi vă Rog

Mesaje mai vechi

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde equinoxe » Mie Apr 08, 2009 3:55 pm

Va garantez eu ca e cal. Il cheama Tony! :lol: :lol:
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde Dan Pop » Mie Apr 08, 2009 4:12 pm

Robert_timisoara scrie:aia cu camila ii cea mai tare.. e bestiala.

"Camila" trebuie sa fie un cal fotografiat de aproape la unghi mare :lol:
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde equinoxe » Mie Apr 08, 2009 4:26 pm

Pacat ca nu se pot trimite 2. Mai am una cu un ponei, de zici ca se strica de ras!
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde Sabina » Mie Apr 08, 2009 7:08 pm

Poţi să o postezi undeva la galerii, măcar să vedem şi noi de curiozitate :D
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde Dan Pop » Mie Apr 08, 2009 10:52 pm

equinoxe scrie:Va garantez eu ca e cal. Il cheama Tony! :lol: :lol:

Daca ne poti garanta si ca fotografia a fost facuta in aprilie 2009... :twisted:
Daca nu ma inseala memoria, am mai vazut-o si cu vreo luna in urma, intr-o discutie despre superangulare :mrgreen:
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde equinoxe » Mie Apr 08, 2009 11:15 pm

Dan Pop scrie:
equinoxe scrie:Va garantez eu ca e cal. Il cheama Tony! :lol: :lol:

Daca ne poti garanta si ca fotografia a fost facuta in aprilie 2009... :twisted:
Daca nu ma inseala memoria, am mai vazut-o si cu vreo luna in urma, intr-o discutie despre superangulare :mrgreen:


Chiar acum m-am re-uitat pe regulamentul concursului. Nicaieri nu este specificat ca fotografia inscrisa trebuie sa fie facuta in luna concursului. se stipuleaza doar "...iar fotografia trebuie sa fie reprezentativa pentru luna in care a fost inscrisa in concurs...". Singurul lucru care are vag legatura cu luna asta ar fi "...De aceea am introdus in tema atat "1 aprilie" cat si "zambiti va rog"...", specificata pe pagina 2 a acestui topic de catre admin. Si aici pot spune ca m-am legat de tema "zambiti va rog" nu de tema "1 aprilie".

Da, fotografia am mai "publicat"-o si in alte topic-uri. Personal, este o fotografie care mie imi place deosebit de mult, atat ca "punere in scena" cat si dpdv al calitatii (ar trebui s-o vedeti cum arata in Capture NX 2).
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde Dan Pop » Mie Apr 08, 2009 11:51 pm

equinoxe scrie:Chiar acum m-am re-uitat pe regulamentul concursului. Nicaieri nu este specificat ca fotografia inscrisa trebuie sa fie facuta in luna concursului. se stipuleaza doar "...iar fotografia trebuie sa fie reprezentativa pentru luna in care a fost inscrisa in concurs...".

In regulament scrie:
La concurs pot participa fotografiile care reprezinta in mod direct tema propusa corespunzatoare lunii din an in care au fost realizate, in anul 2009.

Deci, e vorba de luna in care au fost realizate. Admit ca regula putea fi mai clar formulata si am impresia ca chiar era mai clar formulata, pentru ca am fost tentat sa particip cu o fotografie in februarie, dar era facuta in aprilie...

Oricum, fotografia ta e facuta in 2008 (i-am vazut exif-ul :)). Din partea mea, iti urez succes cu ea, daca regulamentul concursului chiar a fost modificat (pe sest) intre timp...
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde Robert_timisoara » Mie Apr 08, 2009 11:57 pm

Imi cer scuze ca l`am facut pe Tony "camila", dar prea ma spargeam de ras ca sa ma uit atent ce este. :oops:
Nikon D40 18-55mm, 55-200mm VR http://www.flickr.com/photos/robert_tm/
Nikon D300 18-200 mm VR, 50 mm f1.8, SB-900
Robert_timisoara
 
Mesaje: 179
Membru din: Vin Ian 16, 2009 4:35 pm
Localitate: Timisoara

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde equinoxe » Joi Apr 09, 2009 12:12 am

Nu-i problema, ca nu-i al meu. Asa scria pe placuta din dreptul boxei sale deci.....'s ok. Ma bucur ca iti place!
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii aprilie

Mesajde equinoxe » Joi Apr 09, 2009 12:16 am

@ Dan Pop : multumesc pentru urari. TInd sa cred ca, din moment ce a fost acceptata in concurs si publicata de admin aici, chestiunea datei fotografiei este more-or-less irelevanta in cazul de fata. Initial asa stiam si eu ca trebuie realizata in luna concursului (am vrut sa particip si in Februarie si in Martie) dar am zis sa mai citesc odata regulamentul. Cum nu am mai vazut chestia cu luna.... m-am inscris!
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori