Acum este Joi Mai 02, 2024 12:09 pm

Articole Nikonisti.ro

Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesaje mai vechi

Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde admin » Lun Iun 01, 2009 2:09 pm

Tema lunii iunie este "Inocenta Copilariei". Am modificat si premiul lunii, un workshop Photolife cu Dan Dinu. Va uram mult succes!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

O nelamurire in privinta regulamentului

Mesajde br4iniac » Lun Iun 01, 2009 3:24 pm

In cazul in care am niste fotografii facute cu un Nikon D40 (pe care l-am vandut pentru ca am trecut la D80) le pot inscrie in concurs? Intreb asta pentru ca in regulament scrie ca trebuie sa fac dovada proprietatii aparatului foto si avand in vedere ca l-am vandut, nu mai pot face dovada proprietatii (am dat odata cu el si factura). Tot ce pot sa fac e sa trimit si alte fotografii facute in acelasi context cu acelasi aparat. :|
br4iniac
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 01, 2009 3:17 pm

Re: Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde Corlex » Lun Iun 01, 2009 4:41 pm

Noroc cu zilele astea de sarbatoare ca altfel ar fi trebuit sa ne strofocam la alegerea unei teme :roll:
Spor la fugarit copii!
Corlex
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Ian 16, 2009 3:01 pm

Re: Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde admin » Lun Iun 01, 2009 4:52 pm

Primele fotografii inscrise in concurs.
Succes tuturor!
 Cristian-Dumitriu.jpg
Cristian Dumitriu
 Sebastian-Stoica.jpg
Sebastian Stoica
 Eugen-Uidumac.jpg
Eugen Uidumac
 Florin-Cristian-Vana.jpg
Florin Cristian Vana
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: O nelamurire in privinta regulamentului

Mesajde Ciocio » Mar Iun 02, 2009 8:08 pm

br4iniac scrie:In cazul in care am niste fotografii facute cu un Nikon D40 (pe care l-am vandut pentru ca am trecut la D80) le pot inscrie in concurs? Intreb asta pentru ca in regulament scrie ca trebuie sa fac dovada proprietatii aparatului foto si avand in vedere ca l-am vandut, nu mai pot face dovada proprietatii (am dat odata cu el si factura). Tot ce pot sa fac e sa trimit si alte fotografii facute in acelasi context cu acelasi aparat. :|


păi, parcă fotografia trebuia realizată în luna în care se desfăşoară concursul. ţin eu minte prost sau s-a schimbat regulamentul?
Ciocio
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 09, 2009 4:43 pm

Re: Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde Eugen Uidumac » Mar Iun 02, 2009 10:50 pm

Cand sunt afisate pe forum, fotografiile ar trebui salvate SRGB. Altfel apar desaturate si lipsite de contrast.
Eugen Uidumac
 
Mesaje: 67
Membru din: Vin Ian 16, 2009 12:48 pm
Localitate: Timisoara

Re: O nelamurire in privinta regulamentului

Mesajde George21 » Mie Iun 03, 2009 5:17 pm

Ciocio scrie:
br4iniac scrie:In cazul in care am niste fotografii facute cu un Nikon D40 (pe care l-am vandut pentru ca am trecut la D80) le pot inscrie in concurs? Intreb asta pentru ca in regulament scrie ca trebuie sa fac dovada proprietatii aparatului foto si avand in vedere ca l-am vandut, nu mai pot face dovada proprietatii (am dat odata cu el si factura). Tot ce pot sa fac e sa trimit si alte fotografii facute in acelasi context cu acelasi aparat. :|


păi, parcă fotografia trebuia realizată în luna în care se desfăşoară concursul. ţin eu minte prost sau s-a schimbat regulamentul?



si daca eu am facut fotografiile sa zicem pe 15 si pe 16 am vandut aparatu ce legatura are postu tau de mai sus cu intrebarea domnului br4iniac ??
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde admin » Joi Iun 04, 2009 11:58 am

1. Puteti sa ne trimiteti fotografia realizata cu D40, chiar daca l-ati vandut.

2. Fotografia trebuie realizata, conform regulamentului (care intr-adevar s-a modificat, existand si un subiect mai vechi pe aceasta tema), in anul 2009. Trebuie doar sa reprezinte luna in care este inscrisa (adica sa nu apara zapada in iulie si verde crud in noiembrie).
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde kjaa » Vin Iun 05, 2009 8:24 pm

sunt nou pe aici si ma descurc mai greu. cu scuzele de rigoare daca gresesc, dar regulamentul concursului eu nu il gasesc, iar linkul oferit de pe nikonisti.ro nu functioneaza ( probabil doar in cazul meu - imi tot apare mesajul:Forbidden.You don't have permission to access /concurs/ on this server.) pe acest forum am gasit doar adnotari la acest regulament. as fi recunoscator daca cineva mi-ar putea indica un alt link unde as putea gasi ce caut. multumesc frumos.
kjaa
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iun 05, 2009 7:42 pm

Re: Tema lunii iunie: Inocenta Copilariei

Mesajde Eugen Uidumac » Vin Iun 05, 2009 8:45 pm

Regulamentul concursului http://www.nikonisti.ro/concurs.php
Eugen Uidumac
 
Mesaje: 67
Membru din: Vin Ian 16, 2009 12:48 pm
Localitate: Timisoara

Următorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori