Acum este Dum Iun 02, 2024 9:05 am

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesaje mai vechi

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde sulzer1110 » Dum Ian 09, 2011 1:55 pm

Teghiu scrie:Am uneori senzatia ca ar trebui stabilit si cine are dreptul de a-si cumpara aparate foto un pic mai bunicele, de a face poze si de a face ceva cu ele.

Adrian Teghiu


Sper ca iti dai seama ca afirmatia asta este cat se poate de exagerata. Poate daca o auzeam din gura lui C.V. Tudor, mi se parea normala. Hai sa fim seriosi. O societate in care s-ar intampla asta ar putea fi usor comparata cu Coreea de Nord sau Romania anilor 80. Nu cred ca ti-ai dori sa se intample asta si nu cred ca esti in masura, NIMENI nu este in masura sa stabileasca astfel de criterii de selectie.

Poate ma repet, dar mi-am cerut iertare. Poate am fost putin prea dur in exprimare.
Nikon D700 / Nikon D90 + Sigma 24-70mm/f2.8 + Sigma AF 70-200 f/2.8 DG HSM II APO Macro + Nikkor 50mm/f1.8 + Nikon SB-700+ Yongnuo Speedlight YN560 II
http://www.mariusbulzan.com
Avatar utilizator
sulzer1110
 
Mesaje: 254
Membru din: Joi Ian 06, 2011 9:52 am
Localitate: Oradea

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Teghiu » Dum Ian 09, 2011 2:17 pm

Este o afirmatie stupida, firesc, insa am facut-o ca sa "fortez" o situatie vis-a-vis de ceea ce poate poza fiecare, sau de a crede ca e frumos ce a pozat cu aparatul pe care si l-a luat, sper sa nu prinda cineva astfel de zile in care se reglementeaza si astfel de lucruri :).
Te rog, nu e vorba de cerut iertare, e ok, doar ca a fost poate un pic prea "acida" critica.
Eu consider ca, daca a fost o disputa bazata pe o neintelegere, totul a fost rezolvat.
Asa ca putem sa ne ocupam in continuare timpul cu facutul pozelor si cu uitatul la cele frumoase facute de altii.
O zi frumoasa si bafta tuturor.
Teghiu
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 09, 2011 8:58 am

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde starblind » Dum Ian 09, 2011 2:21 pm

Teghiu scrie:a fost poate un pic prea "acida" critica.


Tot n-am gasit, unde se poate citi critica acida la care se face referire?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.
Avatar utilizator
starblind
 
Mesaje: 205
Membru din: Mie Sep 22, 2010 11:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde Haf » Dum Ian 09, 2011 2:32 pm

Eu aproape ca am avut reactia copilului din prima fotografie cand am vazut majoritatea fotografiilor inscrise in concurs pana acum :)
Haf
 
Mesaje: 330
Membru din: Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde sorinsava » Dum Ian 09, 2011 2:59 pm

sulzer1110 scrie:Sper ca iti dai seama ca afirmatia asta este cat se poate de exagerata.

Dar asta e o dorinta veche si a altor forumisiti, mai amatori sau mai profesionisti

"as fi ofensat de aceasta posibilitate a oricarui forumist de a-si expune parerea lui personala."
viewtopic.php?f=57&t=162&start=20#p40043
sorinsava
 
Mesaje: 1169
Membru din: Mar Mar 17, 2009 4:20 pm

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde dmf » Dum Ian 09, 2011 6:43 pm

Parerea mea umila, si-mi asum toate suturile pe care o sa mi le iau, este ca poza, ca nu-i pot spune fotografie, cu cele mai multe voturi pana acum, dum 9 ian ora 18.43, este una din cele mai slabe, nu ca altele nu sunt, dar macar nu le-a votat tot FB-ul... sper sa se rezolve aberatia asta de catre profesionisti.
Avatar utilizator
dmf
 
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 7:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde ins0mnia9 » Dum Ian 09, 2011 6:47 pm

Mda..
De acord cu "domnul cu parerea umila" de mai sus :lol:
Curiosity killed the cat, but satisfaction brought it back.

http://www.flickr.com/photos/gemini_moon/
Avatar utilizator
ins0mnia9
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Dec 27, 2010 12:13 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde hyp » Dum Ian 09, 2011 7:08 pm

nici mie nu imi place cum a luat "forma" concursul din 2011..era mult mai ok ca pana acum...
drept dovada si multe poze..numai portrete nu sunt...
de curiozitate..au fost verificate toate pozele de mai sus ca fiind facute cu nikon? vreo 2 parca sunt facute cu telefonul :twisted:
Avatar utilizator
hyp
 
Mesaje: 426
Membru din: Mar Mar 09, 2010 11:47 am
Localitate: Iasi

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde dmf » Dum Ian 09, 2011 7:15 pm

Pana la intrarea juriului de specialitate in rol este o joaca cu votul. Este clar ca votul nu este decat prietenesc. Brand-ul tine stacheta mult prea sus ca sa nu fie desemnata castigatoare o fotografie cu adevarat interesanta.

PS: or fi telefoane Nikon :lol:
Avatar utilizator
dmf
 
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 7:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii ianuarie: Portret

Mesajde starblind » Dum Ian 09, 2011 7:18 pm

Si acuma D-zeu si parintii fetitei (din ligheanul rosu cu ochii rosii de la flash) sa ma ierte, dar ce vina are saraca fiintza ca trebuia pedepsita intr-un asemenea hal, si postata poza aceea oribila pe net?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.
Avatar utilizator
starblind
 
Mesaje: 205
Membru din: Mie Sep 22, 2010 11:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator